Види вантажів: опис основних видів об'єктів, що перевозяться
Вантажом називається будь-який об'єкт, що перевозиться в потрібному напрямку (наприклад, від замовника до клієнта або покупця). Якість транспортування, а також розрахунок його тривалості, ціни, необхідного виду транспорту та інших важливих характеристик безпосередньо залежить від виду вантажу.
Існує кілька класифікацій товарів або елементів, що перевозяться, в логістиці переважно використовується розподіл на види вантажів, заснований на способі їх навантаження.
Основні види вантажів за особливостями навантаження
З огляду на особливості завантаження в автомобільний або інший транспорт, можна виділити такі види вантажів:
-
Насипні або навалочні. Як правило, такі товари розміщуються в контейнерах або інших ємностях без будь-якої додаткової упаковки або тари. Для переміщення об'єктів застосовується спеціальна техніка: навантажувачі, екскаватори, маніпулятори, транспортери різних моделей та ін. До насипних вантажів можна віднести пісок і щебінь, гранотсів, грунт, добрива, будматеріали, а також зернові культури, овочі та щільні, тверді фрукти та горіхи;
-
Наливні. Це рідини або гелеподібні (напіврідкі) субстанції, які перевозяться в бункерах, цистернах, бочках та інших ємностях різного об'єму та форми. Представниками цієї категорії є такі види вантажів, як молоко, вода, рослинні олії, нафта та нафтопродукти, спирт так далі. Більшість таких субстанцій дуже вимогливі до умов навколишнього середовища, їх перевезення здійснюється у найсуворішій відповідності до санітарно-технічних норм та правил безпеки;
-
Штучні. До цього класу відносять все, що переміщається, як єдиний об'єкт, тобто із зазначенням ваги, габаритів та інших особливостей перевезення (наприклад, об'єкт тендітний, або вибухонебезпечний). Прикладами штучних об'єктів є клітини з тваринами, коробки з речами тощо.
Види вантажів за особливостями та умовами транспортування
Всі види продукції, що перевозиться, умовно поділяються на 2 категорії:
-
Об'єкти, які не потребують специфічних умов;
-
Товари, що транспортуються з дотриманням особливого режиму.
Наприклад, щебінь або гранотсів можна везти за будь-якої температури та погодних умов, у відкритому кузові, а молокопродукти транспортуються у закритих цистернах у рефрижераторі.
Існують стандартні та специфічні товари. До останніх відносять живий вантаж, негабаритні або дуже великі, важкі об'єкти (вагою понад півтонни), або товари, що швидко псуються. Їхнє переміщення дорожче порівняно з трансфером звичайних об'єктів.
Все, що транспортується з одного місця в інше, умовно ділиться на вантажі 2 видів - небезпечні та безпечні. Наприклад, молоко або вода не можуть завдати шкоди навколишньому середовищу, у той час як загоряння нафтопродуктів, або сильний витік газу незмінно спровокує катастрофу локального (і навіть глобального) масштабу.
Перевезення в стислий термін (максимально оперативно), або створення особливого температурно-вологісного режиму, а також умов безпеки змушує задіяти додаткові ресурси та/або спеціальну техніку, а також вимагає більш продуманого, ретельного підходу до складання маршруту . При розрахунку вартості перевезення вантажів види вантажів виступають одним з основних і найважливіших ціноутворюючих факторів.
На вартість транспортних послуг також впливає вид техніки для трансферу та тієї, яка застосовується для завантаження товарів у автомобіль. Правильно (і швидко) розрахувати вартість та термін перевезення об'єктів може логістична компанія Novitrans, яка займається транспортними послугами. Зв'язатися з нами можна за телефоном, вказаним на сайті.