Транспортно-експедиторська компанія
ПН-ПТ: 10.00 - 19:00
  • UA
  • |

Класифікація небезпечних вантажів, доступних для перевезення

(13.10.2023)

Для транспортування небезпечних вантажів потрібні відповідні умови як на вибір самого транспорту, так і на організацію послуги в цілому. Тут потрібно оформлювати додаткові документи до основного пакету, стежити за правильним маркуванням та інше. При організації перевезення подібних речовин, менеджери логістичної компанії Novitrans обов'язково враховують класи небезпеки вантажів imo – це мова про міжнародну класифікацію, що дозволяє швидко ідентифікувати речовину, що перевозиться. Враховувати цю класифікацію необхідно не тільки при переміщенні фури, але і при зберіганні.

Речовини класів 1,2,3

Встановлена міжнародна класифікація небезпечних вантажів визначає як основні класи речовин, а й підкласи. У першу групу входять різні вибухові речовини, здатні перейти у пожежу з детонацією або відразу в стан вибуху. Вплинути на це може удар або нагрівання.

  • У підклас 1.1 включається речовина, що має властивість вибухати масою. 

  • У підклас 1.2 додаються ті речовини, які несуть небезпеку не за рахунок загального вибуху. , а за рахунок розкидання. 
  • У підклас 1.3 все те, що може мати незначну детонуючу дію. 

  • У підклас 1.4 додаються всі вантажі, здатні вибухнути без ризику порушити цілісність.  
  • У підклас 1.5 додаються всі вантажі, що рідко переходять після горіння до вибуху.  ;

  • Вантаж підкласу 1.6 майже не має шансу вибухнути.

Має класифікація вантажів за ступенем небезпеки другий клас речовин, де йдеться про гази. Різновиди такі:

  • Стиснені гази – зберігають властивості при t=-50°C, будучи завантажені під тиском для перевезення

  • Зріджені гази -  залишаються частково рідкими при t>-50°C, будучи завантажені під тиском.

  • Охолоджені зріджені гази - завантажені під тиском для транспортування, є частково рідкими. /b>

  • Розчинені гази.

  • Ємності, що містять газ.

  • Інші вироби, які містять газ під тиском.

  • Гази, що не під тиском.

В клас номер три додаються всі легкозаймисті рідини, що містять тверді речовини в розчині, з температурою спалаху не вище +60. Поділ на підкласи відбувається за граничною температурою спалаху. До першого підкласу входять рідини з температурою спалаху < -18°C, до другого підкласу додано рідини з температурою спалаху - 18°C - + 23°C, до третього підкласу додано рідини з температурою спалаху +23°C - +61°C.

Речовини класів 4,5,6

Встановлена класифікація хімічних вантажів, якою дотримується компанія Novitrans, має групу 4, де є легкозаймисті речовини та матеріали. Займання відбувається після контакту з водою, нагріванням, після тертя або в результаті мимовільного перетворення. У підгрупу номер 1 додані тверді речовини, здатні спалахувати від зовнішніх джерел. У підгрупу номер два додані ті речовини, здатні спалахувати від контакту з киснем. До підгрупи номер три належить все те, що має шанс виділення газів після контакту з водою.

Всі окислювальні речовини та органічні пероксиди додані до класу номер 5. У підгрупу номер один додані все те, що шляхом виділення кисню здатне підтримувати вогонь. Також класифікація вантажів по небезпеці включає і підгрупу номер 2, де речовини спочатку є горючими та чутливими до ударів чи тертя.

Маркувати отруйні та інфекційні речовини потрібно класом номер 6, але з поділом на дві групи:

  • У підклас 1 входять речовини, при вдиханні, проковтуванні або простому контакті здатні викликати отруєння або летальний кінець.

  • В підклас 2 додані патогенні мікроорганізми, включаючи грибки, віруси, паразити.

У першому випадку йдеться про отруйні речовини, а в другому про інфекційні.

Речовини класів 7,8,9

Загальноприйнята класифікація небезпечних вантажів має ще три категорії речовин, що перевозяться, де є своє унікальне маркування. До класу 7 додані радіоактивні речовини. Радіоактивні речовини, питома активність яких перевищує 2 нКі/г, здатні викликати у людини опіки, випадання волосся, ракові захворювання органів. Крім радіоактивного випромінювання, необережне поводження здатне викликати неконтрольований вибух.

В клас під номером 8 додані всі їдкі та корозійні речовини. Ризик від них такий, що страждають не тільки вироби з металу, а й люди, здатні отримати пошкодження слизової оболонки, дихальних шляхів, шкіри. При взаємодії з органікою чи хімікатами, є ймовірність появи пожежі. У першу підгрупу додані кислоти, в другу луги, а в третю решта їдких речовин. 

Також міжнародна класифікація вантажів має позначення та інших речовин, які не можна зарахувати до жодної з груп. Це клас номер 9, де є підгрупа 1 для рідких та твердих горючих речовин з температурою спалаху від +61 °C до +100 °C. Є й друга підгрупа, де вантаж стає їдким лише за конкретних умов. Компанія Новітранс оперативно організує відправку небезпечного вантажу до будь-якого з описаних класів на вигідних умовах. Всі правила зберігання, упаковки, навантаження та переміщення дотримуються повною мірою.

Машина буде готова виїжджати вже за годину
після підтвердження заявки
Не передаємо інформацію стороннім особам, не спам. Дані використовуються тільки для зв`язку.
Що станеться після того, як ви залишите заявку?
01
Менеджер зателефонує та уточнить деталі перевезення
02
Надасть вам розрахунок вартості
03
Складе та підпише з вами договір
04
Машину подано в обговорений час та місце