Транспортно-експедиторська компанія
ПН-ПТ: 10.00 - 19:00

Скільки палет (піддонів) можна розмістити у вантажівці?

(09.10.2023)

Зручність та оперативність навантаження/розвантаження вантажів забезпечується застосуванням спеціальних піддонів. Вони дозволяють раціонально використовувати простір у вантажівці та полегшують транспортування. Неправильний вибір автомобіля по палетовмісності і тоннажності загрожує великими матеріальними витратами. Тому, перш ніж відвідати сайт з вантажних перевезень та логістики, слід розібратися, скільки піддонів може перебувати у вантажівці.

Види та особливості палет

Палетами називають тару з жорсткою поверхнею, призначену для перевезення вантажів. Особливості їхньої конструкції передбачають переміщення спецтехнікою (роклами та тарами), що прискорює транспортувальні процеси. 

Існує кілька різновидів піддонів:

  • балочні або блокові - по всій довжині балкових проходить товста дошка, а вила вантажної техніки заходять з двох сторін; у блокових є чотири сторони для захоплення піддону, вони легші за вагою та менш міцні;

  • одно- та багаторазового застосування – до виготовлення багаторазових висуваються суворіші вимоги щодо міцності виробів;

  • одно- і двонастильні – вказують на можливість розміщення вантажів на одній стороні палети (або на двох, якщо перевернути тару на інший бік), другі важчі, що впливає на загальну вагу товарів, що перевозяться;

  • металеві, дерев'яні та пластикові – вибір залежить від собівартості та тривалості експлуатації.

При транспортуванні порожніх піддонів важливо, щоб вони залишалися у звичній позиції «ногами вниз», незалежно від кількості стосів. Поверхні конструцій повинні стикатися по всьому периметру.

Переміщати порожні палети можна в будь-якій кількості та в кілька ярусів у вантажівці. Однак, завантажувати транспорт піддонами небажано, оскільки підвищується амплітуда інерційних коливань убік. При різких поворотах або «качці» вантаж на другому стосі втрачає стійкість, а це призводить до втрати рівноваги автотранспортом, погіршенням керованості.

Розміри піддонів, стандарти

Послуги з транспортування вантажів надає величезну кількість логістичних компаній. При оформленні заявки не тільки перевізник, а й замовник зобов'язані знати, скільки піддонів увійде до вантажного автомобіля. Доставка вантажів з Європи в Україну під ключ та регіональні перевезення всередині країни обійдуться дешевше при точному розумінні палетомісткості транспортного засобу.

В Україні застосовується три види піддонів (класифікуються за розмірами):

  • європалети – 1,2х0,8х0,145 м;

  • фінські –1,2х1,0х0,145 м;

  • американські – 1,2х1,2х0,145 м.  b>

На європалетах випалюється тавро з інформацією про виробника, санобробку, термін експлуатації та дату виготовлення. Складаються з п'яти дощок у верхній частині та трьох дощок у нижній. Відрізняється стандартний європіддон наявністю фасок на кутах.

Фінпалети теж мають фірмовий клейм. У нижній частині мають три дошки – широку посередині та вузькі з боків. Верхня частина включає сім широких і вузьких дощок, що чергуються одна з одною. 

Якщо порівнювати єврофуру з параметрами напівпричепа (2,5х2,45х13,6 м на 20 тонн), то в ній міститься 33 піддони європейського стандарту та 26 фінських палет. 

Інші різновиди піддонів

Виділяють ще вантажні палети:

  • Одноразового застосування, з розмірами - 1,0 х1, 2х0, 145 м;
  • багаторазового використання, з параметрами 0,8х1,2х0,145 м; 

  • євробокси, розміром 0,8х1,2х0,8 м, являють собою металеві кліті на основі того ж металу.

У міжнародних вантажних перевезеннях задіяні євро- або фінпалети. Для внутрішнього ринку підходять будь-які види. Вибір залежить від виду вантажу, що перевозиться, і його габаритів.

Згідно з встановленими стандартами, ширина кузова вантажівки повинна вміщувати два європіддони завдовжки 120 см або три (з довжиною палета 80 см).

Розрахунок вартості вантажоперевезень

При перевезеннях важливо враховувати вантажопідйомність транспортного засобу. Основні параметри, на які слід звертати увагу при завантаженні машини:

  • висота фури;

  • ширина авто;

  • довжина;

Вартість розраховується виходячи з наступних моментів:

  • відстань маршруту;

  • особливості вантажу, вага, тип піддонів;

  • необхідність оформлення митної документації. 

Стандартні розрахунки проводяться з двадцятитонниками. На вантажоперевезення 10 тонн ціна може значно відрізнятися від фур з більш високою вантажопідйомністю. Це пов'язано з тим, що палети теж мають значну вагу, яка залежить від матеріалу виготовлення.

Де замовити перевезення вантажу

NOVITRANS – одна з транспортних фірм, що здійснюють транспортування вантажів в Україні. Пропонує Novitrans послуги міжнародних перевезень та внутрішніх за лояльною ціною та з повним супроводом. Великий автопарк та страхування вантажу – гарантії надійності та безпеки.

Машина буде готова виїжджати вже за годину
після підтвердження заявки
Не передаємо інформацію стороннім особам, не спам. Дані використовуються тільки для зв`язку.
Що станеться після того, як ви залишите заявку?
01
Менеджер зателефонує та уточнить деталі перевезення
02
Надасть вам розрахунок вартості
03
Складе та підпише з вами договір
04
Машину подано в обговорений час та місце